Moda Özel

Takip Edilesi 10 Moda Blogu!

Takip edilesi 10 moda blogu yazısı sizin için! Modayı, artık dergilerden ve televizyonlardan takip etmiyoruz. Hepimizin elinin altında bulunan, ve her şeye basitçe ulaşmamızı sağlayan telefonlarımız vasıtası ile modayı sosyal mecralardan takip ediyoruz. Günümüzde en çok yabancı moda bloggerlar takip ediliyor olsa da, Türk moda blogları içinde de oldukça kaliteli işler ortaya koyan bloggerlar var. Kadın ve moda blogları sayısı son derece fazla ve takip edilmesi gereken blogların sayısı son derece fazla. Takip edilmesi gereken moda bloglarını ararken bu dünya içinde kaybolmayın diye takip etmeniz gereken moda blogları listesini sizler için hazırladık.

Takip edilesi 10 moda blogu yazısını hazırlarken ilk olarak; türk moda blogları için ilham verici olan yabancı bloggerlar ve onların sayfalarından bahsedeceğiz. Sonra Türk bloggerların kadın ve moda blogları, sonrasında paylaşacağımız erkek moda bloglarının isimleri ile listemizi sonlandıracağız. Takip edilmesi gereken sayfaların arasından özenle seçtiğimiz o moda sayfalar şöyle:

Listemizde 1 Numara : Chiara Ferragani

Chiara Ferragani

theblondesalad.com sitesinde yaptığı dizaynlarla tanınmış Chiara Ferragani, dünyanın en fazla tanınmış moda bloggerıdır. Yabancı moda bloggerları arasında da en çok duyduğumuz isim Chiana Ferragani’dir. Çünkü kendi yaptığı dizaynlarla bütün dünyayı kendine hayran bırakmıştır. Ayrıca modellik de yapan Chiana Ferragani, hem takip edilmesi gereken kadın ve moda sayfaları listesinin, hem de yabancı bloggerlar listesinin başında bulunmaktadır. Tavsiyemizdir 😉

2. Listemizde 2 Numara Bloggerların Kraliçesi: Olivia Palermo

Olivia Palermo

Takip edilesi 10 moda blogu arasında Olivia Palermo’nun da güzel blogu da yer alıyor. Yetenekli bir oyuncu olan Olivia Palermo, İtalyan kökenli bir ailenin kızıdır. Gün içinde katiyen bir arada kullanmayı düşünmeyeceğiniz kıyafetleri birleştirerek harika kombinler hazırlayan Palermo, insanlara istedikleri gibi giyinmeleri için cesaret ve güven veriyor. Moda zamanla biçim değiştiren bir kavram olsa da, aslında her sezon dolabınızı yenilemek yerine dolabınızdaki mevcut kıyafetlerle modayı yakalamanız için sizi yüreklendiriyor.

3. Listemizde 3 Numara En sık Stil Değiştiren Kadın: Candela Novambre

Candela Novambre

Takip edilesi 10 moda blogu yazımız devam ediyor. İlk iki paragrafta sizinle paylaştığımız yabancı moda bloggerları Amerika’da yaşayan bloggerlardı. Ancak Candela Novembre, hem geleneksel İtalyan modasını hem de Dünya modasını ustalıkla giydiren bir İtalyan kadınıdır. Hazırladığı kombinleri sosyal medya hesabından takipçileri paylaşan Candela Novembre, giyim tarzında da sıklıkla değişiklikler yaparak tüm moda dünyasını etkilemeyi başarıyor.

4. Listemizde 4 Numara: Susie Lau

Susie Lau

stylebubble.co.uk adresindeki blogunu 2006 yılından beri aktif olarak kullanan Susie Lau, Aslen Çinli olan fakat İngiltere’de yaşıyor. Aynı zamanda sosyal medya hesabını da aktif olarak kullanan Susie Lau (Susie Bubble), farklı giyim tarzı ile dünyaca en fazla tanınmış moda bloggerları listesine adını yazdırıyor. Ayrıca 2008-2010 yılları arasında Dazed & Confused dergisinin dijital platformu olan Dazed Digital’de editörlük yaptı.

5. Takip edilesi 10 Moda Blogu Listemizde 4 Numarada İlk Türk Blogger : Billur Saatçi

Billur Saatçi

2009 senesinde kurumsal hayatı tamamıyla bırakıp yeni bir hayata yelken açan Billur Saatçi, instagram hesabından yaptığı paylaşımları ve işbirlikleri ile sevdiği işi yaparak para kazanıyor ve moda sayfası ile herkesi büyülüyor. Ayrıca sahibi olduğu offnegiysem.com adlı internet sitesinde yaşam tarzını ve gezilerini anlatıyor. Oldukça şirin bir bayan olan Billur Saatçi erkekler tarafından da geniş bir hayran kitlesine sahip.

6. Listemizde 6 Numara da İkinci Türk Moda Bloggerı:  Cocobolinho

Cocobolinho

Asıl ismi Gülnihal Eren olan ve  Türkiye’nin en fazla takip edilen instagram hesaplarından birine sahip olan Cocobolinho yaptığı kombinler ile hayatımıza tarz katıyor. styleandglaze.com sitesinde hem modaya hem de hayata dair verdiği bilgiler ile Türkiye’nin en sevilen moda bloggerları arasında başı çekiyor. 2012 yılında  bir arkadaşı ile blog kurarak Blogger dünyasına adım attı. İzmir Karşıyaka Anadolu lisesi ve Ege Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesi mezunu olan Gülnihal Eren (Cocobolinho), Hali hazırda mesleğine devam etmek ve başarılı bir araştırmacı.

7. Listemizde 7 Numara da Türkiye’nin Tanınan isimlerinden: Buse Terim

Buse Terim

Başarılı Teknik Direktör Fatih Terim’in kızı olan Buse Terim, yaşam tarzını ve giyim tavsiyelerini sosyal medya hesabından ve buseterim.com.tr adresinden paylaşıyor. Kaliteli paylaşımlarının çizgisini hiç bozmadığı için takip edilmesi gereken 10 moda blogu yazısının en tanınmış ismi oluyor.

8. Listemizde 8 Numara: Duygu Şenyürek

2011 yılında moda blogunu kurdu ve kendi ismini verdiği blog da hem bütün hayatını takipçileri ile paylaşıyor hem de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla modayı takip etmemiz için bizlere yardımcı oluyor. Bu özelliğiyle Türkiye’deki en bilenen ve en sevilen moda bloggerları arasına giriyor. Moda yanı sıra nerede ne yenir, nereden ne alınır, hangi ürünleri kullanmalıyız gibi alanlarda ise bilgiler paylaşıyor.

9. Listemizde 9 Numara da İlk Erkek Bloggerimiz: Can Direkli

Can Direkli

Moda bloggerları denilince hep kadınlardan bahsediyor olsak da erkekler için de giyim çok önemli bir konu. Türkiye’de uzun zamandır blogu ve sosyal medya hesabı ile erkek modasının en sevilen ismi olan kişi Can Direkli. Kadınların ve erkeklerin severek takip ettiği bu isim paylaşımları ile insanların yüzünü güldürmeyi başarıyor.

10. Takip Edilesi 10 Moda Blogu Yazımızdaki Son İsim: Göze Şener

Göze Şener

Moda blogu listemizin son numarasındaki isim Göze Şener, son derece renkli kişiliği ve esprili dili ile takipçilerini kendine hayran bırakıyor. hiswardrobe.net adresinden kendisinin bloguna erişebileceğiniz gibi youtube kanalı ve sosyal medya hesabından da kendisini takip edebilirsiniz.

Araç çubuğuna atla