Moda Özel

İlham Veren Övgüsünün Arkasındaki Hikaye

Emmy Ödülleri, televizyonların en iyi ve en parlak kutlamalarıdır, ancak 2020’nin töreni siyaset ve sosyal adalet konularına odaklanarak damgasını vurdu.

Adaylar etkinliği yaklaşan seçimleri, devam eden protestoları ve polis vahşetinin adaletsizliğini vurgulamak için kullandılar. Bayan Amerika yıldızı Uzo Aduba için, 13 Mart’ta evinde polis tarafından öldürülen 26 yaşındaki siyah acil tıp teknisyeni Breonna Taylor’ı onurlandırmak için ekrandaki karakterinden ilham aldı. Aduba oynadı. Shirley Chisholm – Kongre’ye seçilen ve başkanlığa aday gösterilen ilk Afrikalı-Amerikalı kadın – mini dizilerde ve Emmy Ödülleri platformu verilirse öncü politikacının ne yapacağını düşünürken kendini buldu. Şov sonrası paylaştı, “Benim için ve dahil olan herkes Shirley’nin ruhunu boşluğa taşımak çok önemli hale geldi” diye paylaştı. “Shirley, kendi toplumunda kendileri adına konuşamayan insanlar adına konuşma ve alan yaratma konusunda hayatının çalışmasını sağladı.” Bu düşünce, Aduba, stilisti Cristina Ehrlich ve perde arkasındaki ekibi arasında tartışmalara yol açtı. Ehrlich, “Uzo, kadın hakları, Siyahların Hayatı Önemlidir ve iklim değişikliği gibi güncel konuları savunduğundan emin olarak her zaman yolunda ön plandadır” diyor. ”

Uzo Aduba’nın Breonna Taylor’a İlham Veren Övgüsünün Arkasındaki Hikaye

Ünlülerin kitlelere ulaşma ve platformlarını bir amaç için ayağa kalkma yetenekleri var.

Evde, tamamen dijital Emmy’lerin “olduğun gibi gel” bir kıyafet yönetmeliği vardı, ancak üçlü, aylarca süren karantina kıyafetlerinin ardından yüksek bir görünümün uygun olduğunu hissetti. Ehrlich, “Pijama ve terden uzaklaşma şansından yararlanmak istedik” dedi. “Ayrıca Breonna Taylor’a destek olmak ve Black Lives Matter hareketiyle dayanışma içinde olmak için platformunu kullandığımızdan emin olmak istedik.” Grup, Aliétte tasarımcısı Jason Rembert ile özel bir tişört ve altın lamine etek kombinasyonu üzerinde ortaklık kurdu. Gömlekte altın harflerle “Breonna Taylor” yazıyordu. Aduba, kavramın, vakaya aşina olmayanların bile ifadenin önemini anlayabileceği kadar basit olmasını istediğini biliyordu. “Adını gömleğimin önünde istedim çünkü onunla ilişkili tüm cümleleri biliyoruz, ancak sadece birini seçmek istemiyordum,” dedi. “

Hareketin simgesel bir şeyini seçmek istedim ve hiçbir şey söylemeden her şeyi söyleyebilirdim. Çoğu kişi bu noktada adını biliyor ve neden bahsettiğimizi biliyor ve adını bilmeyenler umarım gömleğimi görüp Google’da araştırmışlardır. Moda merak uyandırabilir ve umarım Breonna Taylor’ı tanımayan insanlar bilmek istemelerini sağlar. ”

Moda

Araç çubuğuna atla