Moda Özel

En Güzel ve Doğal Gelin Makyajı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlenecek olan çiftler için hazırlıklar aylar öncesinden yapılmakta hatta planlamalar günler geceler almaktadır. Hiç şüphesiz bu özel günde hem gelin adayları hem de damat adayları en özel şekilde hazırlanmak istemektedirler. Bu nedenle tüm eşyalar en özenli şekilde seçilmekte ve en özenli şekilde bir ev dekorasyonu oluşturulmaktadır. Fakat bu özel gün için bir de planlanması en zor ama en önemli olan durum ise saç ve  doğal gelin makyajı olmaktadır.

Adaylar doğal gelin makyajından yana!

Gelin adayları bu özel günde en popüler gelin olmak için birçok model incelemekte ve kendisi için en uygun olanı seçmektedir. Özellikle saç modelleri için birçok farklı modeli bu işin uzmanı kuaförlere göstermektedir. Kendi yüz hatlarına en uygun olan modeli belirledikten sonra düğünden birkaç zaman önce demo bir saç modeli gelin adaylarına yapılmakta ve son dakika bir aksilik çıkmaması adına provalar yapılmaktadır.
Düğün merasimleri son zamanlarda değişik bir organizasyon şeklini almış ve bir sektör haline gelmiştir. Bu nedenle yeni evlenecek olan çiftler aylar öncesinden konsept arayışlarına girmektedirler. Bir de bu konsepte uygun olarak saç ve makyaj durumları ön plana çıkmaktadır. Bir düğün organizasyonu için uzmanların önerisi öncelikle saç tasarımından başlamanız gerektiğidir. Belirli bir model üzerinden gitmektense kendinizi kuaförün eline bırakmak olacaktır.

Yüz hatlarına uygun doğal gelin makyajı!

Bir diğer önemli olan konu ise yüz hatlarına uygun olan makyaj seçimidir. Makyaj çok ince bir çizgi olarak bilinmektedir. Bu nedenle yüzünüze gidecek makyaj seçimini yapmak hatta düğünden önce bu konuda bir deneme yapmakta fayda vardır. Özel bir günde özel bir makyaj olması her gelin adayının istediği nitelikte bir olgudur.
Öncelikle yaptıracağınız makyajın uzun süre cildinizde kalması gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü düğün merasimi boyunca sizi yolda bırakmayacak şekilde olan bir makyaj olması gerektiği bilinmelidir. Bu nedenle uzun süreli kullanılacak bir makyaj için kaliteli ürünlerin seçildiğinden emin olmalısınız. Özellikle suya dayanıklı ürünler kullanılması tavsiye edilmektedir. Bunun nedeni ise terleme anında oluşacak olan akma ve bulaşmaların önüne geçmek içindir.

Yanlış sezonda yanlış renk hatası.

Gelin adaylarının en çok yaptığı hatalardan bir tanesi de sezonun moda renklerini kendilerinde uygulanmasını istemeleridir. Bunun avantajından çok dezavantajı olabilmektedir. Çünkü her cilt tonu kendine özeldir. Bu nedenle seçilecek olan renkler ve seçilecek olan makyaj tarzları sizin cildinize uygun yapıda olmalıdır. Bu nedenle bu konuda uzman görüşü almak faydalı olacaktır.

Araç çubuğuna atla